Чи можна приватизувати земельну ділянку під час воєнного стану та чи справді це потрібно зробити до початку 2025 р.?
Новини
/ 22 Листопада 2024 09:00

9 хв читати
Відповідно до підп. 5 п. 27 розд. Х Земельного кодексу України під час дії воєнного стану безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Про це пише Юридичний порадник для ВПО.
Виняток:


Тобто, якщо людина хоче приватизувати землю, на якій споруджене її нерухоме майно АБО землю, яка була передана їй у користування до 01.01.2002 р. – зробити це можливо навіть під час дії воєнного стану.
Чи справді приватизувати таку землю потрібно до січня 2025 р.?
Зверніть увагу! Відповідно до ст.13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)” невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).
Тобто, тут йдеться лише про паї – земельні частки земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності.
Тобто, якщо Ви / Ваші родичі входили до КСП і після їх розпаду отримали сертифікат на пай, ДО ОСТАННІХ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН таку ділянку потрібно було оформити до 1 січня 2025 р.
Водночас 08 листопада 2024 р. набрав чинності Закон України від 08 жовтня 2024 року №3993-IX, відповідно до якого термін для оформлення права власності на паї для власників невитребуваної земельної частки/їх спадкоємців продовжено до 1 січня 2028 року.
Без автора