Цифрова пошукова платформа War Crime: швидкий та відкритий доступ до судових рішень
Новини
/ 30 Жовтня 17:28
71 хв читати
Ми починаємо втілювати великий задум спільно із міжнародними партнерами – Програма USAID «Справедливість для всіх» – USAID Justice for All Activity – створювати цифрову пошукову платформу War Crime.
Державна судова адміністрація України та Інформаційні Судові Системи виступають технічним партнером Вища рада правосуддя у цьому масштабному проєкті, – повідомляє заступник голови ДСАУ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельников.
“Воєнні злочини – одне із найболючіших питань для української спільноти. Мав честь спільно із українськими та міжнародними партнерами бути учасником Другої щорічної конференції «Правосуддя в національних судах у справах про воєнні злочини». Цьогоріч вона пройшла у Києві під гаслом «Обстоюючи невідворотність покарання».
На сьогодні вже понад 140 000 справ про воєнні злочини зареєстровані Офісом Генерального прокурора. Щодня ми чуємо про нові і нові жахливі злочини, які не можуть, не мають права, залишитися непокараними.
Для Проєктного офісу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації судів, органів та установ системи правосуддя при ДСА України War Crime стане першим проєктом”, – йдеться у повідомленні.
Платформа надаватиме швидкий та відкритий доступ до судових рішень та дасть змогу правникам та дослідникам відстежувати судову практику з розгляду справ про вчинення воєнних злочинів, а також відкриє більше інструментів для аналізу та систематизації.
“Після проведення спільно з міжнародними партнерами технічного та функціонального аудитів ЄСІТС ми вже анонсували глибокі реформи та зміни підходів до розвитку інформаційних систем судової влади. Коротко нагадаю:
Повна автоматизація робочих процесів
Перегляд UX/UI, спрощення роботи користувачів та забезпечення доступності для всіх.
Підхід побудови системи на базі компонованої архітектури для полегшення оновлень та масштабування,
забезпечення інтероперабельності та повторного використання сервісів.
Впровадження міжнародних стандартів інформаційної безпеки.
Покращення аналітичних можливостей для прийняття більш обґрунтованих рішень.
Впровадження Проєктного офісу для ефективної координації розробки нових ІТ-продуктів.
Завдяки цим фундаментальним змінам та підтримці українським та міжнародних партнерів (Фонд Східна Європа, Проєкт “Підтримка цифрової трансформації” EU Project Pravo-Justice, Програма USAID «Справедливість для всіх» – USAID Justice for All Activityice for all, Міністерство цифрової трансформації України), зроблено необхідну попередню роботу та розпочато розробку вебпорталу War Crime, який є одним із ключових елементів подальшого розвитку системи цифрового судочинства”, – зазначив пан Сапельников.
Без автора