ДСА розпочинає опитування користувачів публічної інформації у формі відкритих даних

post-img

4 хв читати

У Державній судовій адміністрації України розпочався інформаційний аудит відкритих даних, який покликаний дослідити стан та наявність всієї публічної інформації та публічної інформації у формі відкритих даних, яка створюється, збирається, зберігається, опрацьовується та передається (в межах повноважень) ДСА України.

Мета опитування користувачів в межах інформаційного аудиту – вивчення інформаційних потреб громадськості щодо ДСА України як державного органу у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади.
Це опитування спрямоване на з’ясування потреб та запитів громадян щодо даних та інформації ДСА України, які становлять суспільний інтерес, використовуються або можуть бути використані у формі відкритих даних.
«Ми прагнемо зробити інформацію про роботу органу судової влади більш доступною для громадян. Наразі Державна судова адміністрація України визначила 18 наборів відкритих даних. Водночас ми бачимо, що громадський інтерес до інформації про діяльність органів та установ системи правосуддя в Україні значний. Щоб його максимально задовольнити, є потреба у проведенні аудиту публічної інформації. Для прикладу, «Єдиний державний реєстр судових рішень за 2024 рік» як набір відкритих даних Державної судової адміністрації України переглядався майже 3 тис разів, в середньому – це 472 перегляди на місяць. Опитування допоможе нам виявити проблеми з доступністю та актуальністю даних, а також визначити найбільш важливі набори даних для громадськості», – зазначив заступник Голови державної судової адміністрації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельніков.
Для збору інформації розроблено спеціальну форму, яка доступна для всіх охочих. Дані, надані користувачами, будуть використовуватись для визначення пріоритетів ДСА України у сфері відкритих даних.
Опитування користувачів має на меті залучити громадськість до процесу вдосконалення системи відкритих даних, підвищити прозорість та довіру до судової влади. Анкета доступна за посиланням.
Аудит триватиме до 6 січня 2025 року. По завершенню буде оприлюднено звіт та проведено публічну презентацію результатів. Наступним етапом стане серія консультацій з громадськістю, щоб забезпечити максимально відкритий та прозорий процес поліпшення доступу до публічної інформації ДСА України.
Довідково:
Інформаційний аудит здійснюють Державна судова адміністрація України, ДП «Інформаційні судові системи» спільно з Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер у реалізації проєкту – Офіс ефективного регулювання BRDO.

Без автора