Дитбудинок сімейного типу з червня орендував будинок, у якому згодом виявилась наявна заборгованість з оплати за ЖКП: чи вплине це на призначення субсидії?

post-img

1 хв читати

Житлові субсидії призначаються відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2025 року № 663 “Про внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій” змінено правила призначення субсидій для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних родин з трьома або більше дітьми. Зокрема, для них визначено іншу суму наявної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка не впливає на право призначення житлової субсидії (було 680 грн, стало 4 000 грн – 0,5 розміру мінімальної заробітної плати).

Водночас, якщо дитячим будинком сімейного типу укладено договір оренди (найму) житла, в якому вже наявна заборгованість на суму, що перевищує 4 000 грн, то це не є підставою для відмови у призначенні житлової субсидії. Факт заборгованості, що утворилась раніше, має зазначатись у договорі оренди (найму).

Крім того, для призначення житлової субсидії зазначеній категорії заявників, не будуть перешкодою наступні факти, пов’язані із задоволенням потреб дитини:

  • придбання житла чи земельної ділянки;
  • наявності коштів на депозитах дітей;
  • витрати на товари для дітей (одяг, їжа, побутова / комп’ютерна техніка тощо), якщо ці витрати здійснені в інтересах дитини та підкріплені документами (чеками, договорами тощо).

Окрім того, передбачено, що до складу домогосподарства, яке є дитячим будинком сімейного типу або прийомною сім’єю, не включаються ті, хто зареєстрований або задекларований за адресою, але не зазначений у декларації: їхній дохід і майно не враховуються при визначенні права на субсидію.

Без автора