Кабмін змінив порядок розподілу ЄСВ для осіб, які перебували в полоні, та батьків дітей до трьох років
/ 27 Лютого 2026 11:29
2 хв читати
Кабінет Міністрів України вніс зміни до додатка постанови від 26 листопада 2014 року № 675 «Про затвердження пропорцій розподілу єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Про ухвалене рішення повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Окремий розподіл ЄСВ для осіб, які перебували у полоні
Уряд передбачив окремий порядок розподілу суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування для осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Йдеться про громадян, визначених Законом України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Таким чином держава врегульовує механізм обліку страхового стажу та пенсійних внесків для цієї категорії осіб.
Водночас дія нової норми не поширюється на:
- військовослужбовців;
- поліцейських;
- осіб рядового і начальницького складу;
- осіб, які проходять військову службу під час особливого періоду відповідно до законів «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та «Про військовий обов’язок і військову службу» та отримують грошове забезпечення.
Врегулювання ЄСВ для батьків дітей до трьох років
Окремо документом врегульовано порядок розподілу єдиного внеску для:
- осіб, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- непрацюючих осіб, які здійснюють догляд за дитиною віком від одного до трьох років.
Прийняті зміни мають на меті забезпечити чіткий механізм обліку страхового стажу та гарантувати соціальний захист зазначених категорій громадян.
Експерти зазначають, що уточнення пропорцій розподілу ЄСВ є важливим кроком для забезпечення правової визначеності та належного пенсійного забезпечення осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.