КМУ затвердив порядок реєстрації обтяжень рухомого майна у зв’язку з обмеженням доступу до Держреєстру обтяжень

2 хв читати

КМУ прийняв постанову від 23 грудня 2024 р. № 1449 “Про порядок реєстрації обтяжень рухомого майна у зв’язку з тимчасовим обмеженням доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна”.

Встановлено, що в умовах тимчасового обмеження доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна (далі — Державний реєстр) реєстрація обтяжень рухомого майна, що відповідно до Закону України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” здійснюється в Державному реєстрі, з урахуванням таких особливостей:

1) реєстрація обтяжень рухомого майна у зв’язку з виникненням або припиненням таких обтяжень здійснюється держателем Державного реєстру без внесення записів до Державного реєстру;

2) реєстрація обтяжень рухомого майна відповідно до підпункту 1 цього пункту здійснюється з використанням програмних засобів, що дають змогу вносити відомості, передбачені Законом України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” та Порядком ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 р. № 830 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 27, ст. 1770);

3) пріоритет зареєстрованих обтяжень рухомого майна визначається у черговості їх реєстрації, у тому числі в Державному реєстрі;

4) після відновлення доступу до Державного реєстру держателем цього Реєстру забезпечується внесення до Державного реєстру записів про зареєстровані відповідно до підпункту 1 цього пункту обтяження рухомого майна.

Дата реєстрації обтяження рухомого майна, що здійснювалося відповідно до цієї постанови, залишається незмінною;

5) записи про припинення обтяження рухомого майна, зареєстровані відповідно до підпункту 1 цього пункту на підставі заяви обтяжувача, вносяться до Державного реєстру після встановлення за відомостями цього Реєстру наявності реєстрації відповідного обтяження рухомого майна та повного збігу відомостей про обтяжувача, що містяться в Державному реєстрі.

У разі відсутності відомостей про обтяження в Державному реєстрі або відсутності збігу відомостей про обтяжувача, що містяться в Державному реєстрі, такі записи не підлягають внесенню до Державного реєстру та не несуть жодних правових наслідків, передбачених Законом України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”.

Відомості про обтяження рухомого майна, реєстрація яких здійснювалася відповідно до підпункту 1 пункту 1 цієї постанови, надаються за запитом будь-якої заінтересованої особи листом держателя Державного реєстру до моменту внесення таких відомостей до Державного реєстру.

Датою відновлення доступу до Державного реєстру є перший робочий день, що настає за днем оприлюднення відповідного повідомлення на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua