На користь держави конфіскували спецдозвіл карʼєру групи «Юнігран»

post-img

6 хв читати

Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення у дохід держави спеціального дозволу на користування надрами Коростенського родовища в Житомирській області. Раніше цей спецдозвіл належав групі компаній «Юнігран» підсанкційного російського бізнесмена Ігоря Наумця, – повідомляють Схеми: корупція в деталях – RFERL.
Тоді журналісти встановили, що бізнес Наумця в Україні вартістю мільярд гривень, попри дію санкцій РНБО та арешти, у 2024 році перейшов до нового приватного власника в обхід держави, яка не проконтролювала збереженість заблокованих активів та досі не скористалась механізмом конфіскації активів цього підсанкційного бізнесмена із російським паспортом.
Натомість, як зʼясували «Схеми», новим власником цих активів став броварський бізнесмен Сергій Шапран, пов’язаний із колишнім прокурором Києва, а нині очільником Одещини Олегом Кіпером.
Відповідно до тексту рішення, у квітні 2024 року фірма «Коростенський Карʼєр», продала спецдозвіл на користування надрами карʼєру на Житомирщині іншій фірмі – «Новел Пром», за мільйон гривень. А вже за кілька місяців, у жовтні того ж року, та перепродала ці права за понад два мільйона гривень «Коростенській видобувній компанії», де кінцевим бенефіціаром є Сергій Шапран.
У вересні 2024-го кіпрська компанія І.ЕС. Майнінг Компані Лімітед, як акціонер «Коростенського Карʼєру», звернулась до Господарського суду Києва з вимогою визнати продаж спецдозволу недійсним. За словами позивачів, першочергова угода з «Новел Пром» відбулася без згоди акціонерів, оскільки ті не могли розпоряджатися майном через санкції, накладені РНБО на Ігоря Наумця та його помічницю Олену Калпу як кінцевих бенефіціарів. Крім того, позивач стверджував, що «якби дозвіл на користування надрами родовища надавався Держгеонадра, то тільки початкова ціна аукціону становила б 32 мільйони гривень».
Служба безпеки, Офіс Генерального прокурора та Міністерство юстиції, як треті сторони у справі, під час судового розгляду також наголосили, що ці операції відбулись із порушеннями санкційних обмежень. Представники СБУ просили суд визнати угоди купівлі-продажу недійсними і в подальшому стягнути на користь держави сам спецдозвіл і 3 мільйони гривень від його перепродажу.
Суддя Роман Бойко відмовив позивачу – кіпрській фірмі – і ухвалив рішення конфіскувати права на видобуток корисних копалин у дохід держави та згадані 3 мільйони гривень.

Без автора