Напад у школі Києва: слідство перевіряє можливий вплив російських спецслужб
/ 12 Січня 2026 15:47
2 хв читати
Фото з сайту Офісу Генерального прокурора
Напад 14-річного школяра на вчительку та однокласника в одній зі шкіл Києва кваліфіковано як замах на вбивство двох або більше осіб.
Про це повідомляють прокуратура та поліція Києва.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за замах на умисне вбивство. Слідчі встановили, що зранку 12 січня учень школи в Оболонському районі заздалегідь підготувався до нападу: у вбиральні він одягнув маску та каску, після чого увірвався до класу й напав на 39-річну вчительку історії та свого однокласника.
Після нападу підліток зачинився у вбиральні, де завдав собі ножових поранень у руку та живіт. Усі троє постраждалих госпіталізовані. В однокласника нападника лікарі зафіксували множинні різані рани спини та передпліччя, а у вчительки — колото-різані поранення рук і живота; її стан оцінюють як важкий.
Під час огляду телефона школяра правоохоронці виявили листування з невідомими особами, які, за попередніми даними, можуть бути пов’язані з російськими спецслужбами. У переписці підліток обговорював свої наміри вчинити злочин. Наразі мотиви його дій та роль можливих кураторів встановлюються в межах досудового розслідування.
Без автора