Німеччина посилить підтримку малого та середнього бізнесу в Україні

post-img

2 хв читати

Україна та Німеччина поглиблюють співпрацю у реалізації програм з підтримки бізнесу та людського капіталу в Україні. Про це йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із Міністром економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенією Шульце.

Під час зустрічі вони відмітили важливість мобілізації зусиль приватного сектору для відновлення економіки України. Також йшлося про практичну реалізацію спільних ініціатив України, Німеччини та міжнародних партнерів, які були започатковані під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (URC–2024). Зокрема, урядовці двох країн обговорили впровадження ініціативи Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу (SME Alliance) та програми з перенавчання українців Skills Alliance.

«Підтримка зі сторони Німеччини — неоціненна. З початку повномасштабного вторгнення росії Німеччина надала Україні допомогу на загальну суму 37 мільярдів євро — найбільше серед усіх європейських держав. І продовжує підтримувати Україну, зокрема через такі ініціативи, як Skills Alliance, який допоможе впродовж 3 років перенавчити 180 тисяч українців», — наголосила Юлія Свириденко.

Відновлення України також буде неможливе без людей з відповідними професійними навичками. Задля того, щоб якомога більше українців змогли отримати нову потрібну на ринку праці кваліфікацію, була запроваджена ініціатива Skills Alliance. Програма також сприятиме євроінтеграційним зусиллям через спільне визнання дипломів, отриманих за таке навчання за кордоном. Й буде націлена, зокрема, на посилення ролі жінок, молоді, людей з інвалідністю та інших категорій населення.

«Разом із Німеччиною ми об’єднали десятки країн, інституцій із розвитку та міжнародних організацій задля реалізації проекту з перенавчання Skills Alliance. Загальна сума програми становить 700 мільйонів євро. Учасники альянсу готові надавати доступ до свого навчання, впроваджувати навчальні програми, наприклад, для внутрішньо переміщених осіб та українців, які вимушено виїхали за кордон, аби мотивувати їх повернутися у рідні міста», — продовжила Юлія Свириденко.

Наступного місяця планується провести велику зустріч, де урядовці спільно з партнерами напрацюють конкретні кроки реалізації програми, щоб українці чітко розуміли, куди і як звертатися, яке навчання доступне і що вони отримають після проходження цих курсів.

Також сторони обговорили прогрес реалізації програми SME Resilience Alliance, завдяки якій здійснюється підтримка та розвиток малого і середнього бізнесу в Україні. Наразі до альянсу входить 33 члени, розроблено 122 проекти та програми, які фінансуються 24 донорами.

«Разом з партнерами в межах альянсу працюватимемо над дерегуляцією і спрощенням ведення бізнесу в Україні, запуском цифрових інструментів і сервісів для підтримки малого і середнього підприємництва, розширенням доступу до фінансування та експортних можливостей, розвитком підприємницьких навичок і інноваційного потенціалу», — резюмувала Юлія Свириденко.

Довідково

Ініціативу Skills Alliance створили під час Міжнародної конференції з відновлення України URC-2024, що відбулась в червні у Берліні. Серед учасників майже 50 країн, донорів, міжнародних партнерів та представників бізнес-спільноти. Мета ініціативи — надати можливість перекваліфікації чи підвищення кваліфікації українців.

Альянс стійкості малого та середнього бізнесу (SME Alliance) також було засновано під час Міжнародної конференції з відновлення України URC-2024. До нього увійшли Україна спільно з 12 іншими країнами, а також 17 інституціями з розвитку та міжнародними фінансовими організаціями.

Ця ініціатива допомагає вирішенню таких задач:

координації спільних заходів в рамках поточних і майбутніх проектів міжнародної технічної допомоги, спрямованих на підтримку бізнесу;

перегляду прогресу, досягнутого в процесі реалізації Стратегії МСП;

інтеграції наскрізних питань (таких як “зелений” перехід, інклюзивність, підтримка ветеранських та жіночих бізнесів, підприємців з числа ВПО, та ін.) в ініціативи щодо зміцнення стійкості та зростання малих та середніх підприємств.

Без автора