Новий Митний кодекс планується прийняти у 2026 році
2 хв читати
Керівний комітет з розробки нового Митного кодексу України затвердив графік підготовки та ухвалення документу, повідомило Міністерство фінансів України.
«Плануємо завершити розробку проєкту нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС до кінця квітня та очікуємо на його остаточне схвалення Верховною Радою у січні 2026», – такі перспективи щодо євроінтеграційного руху українського митного законодавства окреслив заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук.
Розробка нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС є ключовою рекомендацією для України у Звіті щодо розширення ЄС, оприлюдненому восени минулого року. Прогрес, досягнутий до 1 вересня, увійде до звіту за 2025 рік і вплине на поточну оцінку готовності України до вступу в ЄС.
Як підкреслив Томаш Міхалек, представник DG TAXUD, «ми очікуємо повного узгодження митного законодавства України та ЄС, бо наступного дня після вступу у вас буде напряму застосовуватися Митний кодекс ЄС».
«Ми плануємо у квітні закінчити підготовку тексту, а у травні розпочати його переклад, який у червні буде передано для оцінки експертам DG TAXUD. До парламенту плануємо направити до 31 серпня. У жовтні будемо просити народних депутатів прийняти його за основу, після чого розпочнеться підготовка до 2-го читання, щоб у січні 2026 новий Митний кодекс був готовий до прийняття як закон. Після цього будемо очікувати оцінку ЄС – уже як прийнятого закону. У цей час працюватимемо над підзаконними актами. Наша мета – щоб у 2027 році в Україні повністю запрацювало митне законодавство, відповідне законодавству ЄС. Ми готові до такого амбітного підходу», – розповів директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко.
Нагадаємо, що розробка розпочалася у березні 2024 та спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС. Для цього сформовано 15 робочих груп, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби, експерти Програма ЄС з підтримки системи управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) та Проєктного офісу реформ при Мінфіні.