Постійний діалог: Мінінфраструктури розпочинає новий формат роботи з громадами

post-img

2 хв читати

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів зустріч з очільниками громад із західних, східних, північних та південних регіонів України.

Присутні обговорили нагальні питання – проходження опалювального сезону, співпрацю з міжнародними партнерами, роботу в рамках політики згуртованості громад.

У фокусі також – участь місцевого самоврядування у роботі над внутрішнім Планом посилення та важливість єдності українців.

“Впроваджуємо новий формат зустрічей з очільниками громад – в постійному діалозі та координації.

Подібні обговорення будуть регулярними. Попереду надскладний опалювальний сезон. Маємо розуміти всі виклики та координуватися. Тут важлива наша внутрішня стійкість. Одна зі складових – єдність нашого суспільства, попри всі намагання ворога розділити нас. Про це і є План посилення”, – сказав він.

Заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін відзначив, що один з пріоритетів Міністерства – підтримка фронтових та прифронтових громад. При цьому тилові області мають розвиватися та допомагати тим населеним пунктам, які страждають від російських атак.

“Війна стосується кожного. Кожної громади та регіону. Тому маємо напрацювати план та проекти, коли тилови міста та села підтримують ті громади, які постійно під обстрілами”, – зазначив він.

Обговорили також будівництво соціального житла та розвиток сонячної генерації для обʼєктів критичної інфраструктури, зокрема водоканалах.

Голова Державного Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин зазначив, що Агентство на сьогодні має низку пріоритетних завдань – захист критичної інфраструктури, відновлення водопостачання та очисних споруд на Миколаївщині, будівництво житла.

Своєю чергою заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анатолій Комірний розповів про платформу UNeeds, яка допоможе громадам повідомляти про потреби в критично необхідних матеріалах.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Сергій Деркач зазначив, що Міністерство проводить роботу, спрямовану на посилення прозорості і підзвітності органів місцевого самоврядування та запобігання корупції у громадах.

Керівник Проектного офісу DREAM Віктор Нестуля наголосив, що в рамках проекту протягом останнього року вдалося долучити 1221 громаду, обласні військові адміністрації та 17 міністерств. Він наголосив, що кожна громада може доєднатися до чату, де проходить навчання та консультація по роботі з системою DREAM.

Без автора