Прийнято Закон про розширення можливостей працевлаштування людей з інвалідністю

1 хв читати

ВР 15 січня прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю” (законопроект № 5344-д), який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.

Зокрема,  передбачається: зняття законодавчих обмежень (можна працювати на будь-якій роботі, крім тієї, що прямо протипоказана за станом здоров’я), також будуть застосовані однакові правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки.

Як зауважили в Мінсоцполітики, Закон суттєво наближає умови працевлаштування до європейських, де понад 50% людей з інвалідністю – працевлаштовані. Натомість в Україні ця цифра близько 16%.

Серед норм Закону також:

– СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД НА РОБОЧОМУ МІСЦІ: людина з інвалідністю отримує послугу соціального супроводу на робочому місці (у взаємодії з роботодавцем, трудовим колективом), додатково може залучатися персональний асистент, перекладач жестової мови.

– ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ (залучення приватних агенцій для працевлаштування людей з інвалідністю, фінансування освіти та перепідготовки осіб з інвалідністю).

– ФІНАНСУВАННЯ ОБЛАШТУВАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ (впровадження державних стандартів облаштування робочого місця для різних видів втрати функціоналу, роботодавець може отримати компенсацію за застосування розумного пристосування робочого місця для працівника з інвалідністю за рахунок спеціально створеного фонду, що наповнюється з цільових внесків; людина з інвалідністю, яка здійснює діяльність як ФОП, також може отримати компенсацію для облаштування свого робочого місця).

– МОЖЛИВІСТЬ ВИБОРУ ДЛЯ РОБОТОДАВЦЯ: працевлаштувати осіб з інвалідністю в межах нормативу або сплатити цільовий внесок, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю.

– НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА, а саме пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену в законі кількість людей з інвалідністю; розширюються критерії для створення підприємств трудової інтеграції та захищеного працевлаштування.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua