Представники АПВУ взяли участь у засіданні Весінньої ради Міжнародного союзу судових виконавців (UIHJ)

13 хв читати

Представники АПВУ взяли участь у засіданні Весінньої ради Міжнародного союзу судових виконавців (UIHJ), яке відбулося 14-17 травня 2025 року в 🇳🇱 м. Гаага (Нідерланди).

Засідання відвідали Голова АПВУ Оксана Русецька, заступник Голови АПВУ Георгій Парфьонов, Голова Комітету АПВУ з етики Віталіна Кісельова та секретар Благодійного фонду АПВУ Андрій Сидорчук.

На засіданні підвели ключові напрямки діяльності UIHJ за останні місяці, обговорили фінансовий стан організації, статус членських внесків та роль спостерігачів. Значну увагу приділили навчальним ініціативам, зокрема запуску подкастів про примусове виконання, реалізації тренінгових програм і проектів за участю таких партнерів, як USAID, GIZ, CILC, AFD.

На засіданні також представили успішні результати проекту з підготовки 700 фахівців у сфері GDPR і розвитку інноваційних рішень, зокрема віртуального навчального центру (у співпраці з Національною палатою судових комісарів Франції), що буде завершено до кінця жовтня.

Окрема частина була присвячена створенню Експертної групи UIHJ та діяльності Наукової ради, яка зараз готує позиційний документ щодо публічних повноважень судових виконавців у контексті директиви ЄС про пропорційність. Після його затвердження планується офіційна зустріч із Єврокомісаром з питань юстиції.

На заході також презентувався звіт Європейського союзу судових виконавців (UEHJ), до якого зокрема увійшла міжнародна конференція «Дієве самоврядування – потужний консолідуючий фактор 2.0». Нагадаємо, захід 18 квітня 2025 року провела АПВУ разом з Національна асоціація арбітражних керуючих України та за підтримки Проекту ЄС “Право-Justice”.

На засіданні виступив представник Благодійного фонду АПВУ, приватний виконавець Андрій Сидорчук.

За підсумками Весняного засідання UIHJ Асоціацію приватних виконавців України ще на один рік офіційно звільнили від сплати членських внесків до організації.

В межах Весінньої ради UIHJ провів конференцію «Інновації у роботі виконавця». На заході виступали експерти у сфері примусового виконання рішень з Нідерландів. Зокрема, презентувалася нова філософія роботи з проблемною заборгованістю в Нідерландах — від “примусу” до “профілактики” та від “каральної функції” до “соціального супроводу”.

Обговорювалися також питання відстежування ознак фінансових труднощів у боржника, обов’язкова співпраця між кредиторами та органами місцевого самоврядування, запровадження єдиного національного цифрового реєстру боргів та онлайн-портал громадянина, до якого синхронізовано дані про всі борги. Зокрема, на конференції презентувалася нідерландська платформа Schuldenwijzer – національна цифрова інновація, що забезпечує централізований, безпечний і прозорий доступ до інформації про борги, дозволяє громадянам і виконавцям бачити повну картину фінансової ситуації, приймати рішення і запобігати поглибленню проблем.

В межах поїздки представники АПВУ також відвідали офіс спільноти приватних виконавців Нідерландів.

Представники АПВУ щиро подякували членам UIHJ за солідарну з Україною позицію та можливість бути представленими на міжнародному рівні.

Без автора