​Рада суддів схвалила Протокол роботи судів з потерпілими та свідками

2 хв читати

11 листопада 2024 року в Києві відбулося засідання Ради суддів України, у якому взяли участь 23 члени Ради. Засідання проходила в онлайн режимі з використанням платформи для відеоконференцій Zoom.

На порядок денний було винесено три питання: про схвалення проєкту Протоколу для судів по роботі з вразливими потерпілими і свідками; про затвердження Положення про автоматизовану систему документообігу суду в новій єдиній чинній редакції; про заохочення.

З першого питання “Про схвалення проєкту Протоколу для судів по роботі з вразливими потерпілими та свідками” доповідав член Ради суддів України, суддя Комунарського районного суду міста Запоріжжя Роман Холод. Сам Протокол стосується створення відділів по роботі з вразливими учасниками судового провадження – потерпілими і свідками у пілотних судах, які розглядають велику кількість справ, пов’язаних з воєнними злочинами.

Пілотними судами визначено: Вишгородський районний суд Київської області, Чернігівський районний суд Чернігівської області (рішення від 11.04.2024 №9) та Ірпінський міський суд Київської області й Шевченківський районний суд міста Києва (рішення від 12.09.2024 №31). Перших три активно розглядають справи про воєнні злочини із багатьма потерпілими й свідками, а Шевченківський районний суд міста Києва є одним із найбільш завантажених судів столиці та має відповідні вільні приміщення, які можна оперативно обладнати для роботи таких відділів.

Загалом цей Протокол спрямований на створення умов, що сприяють отриманню показань потерпілими і свідками з числа уразливих категорій за обставин, коли вони спроможні надати в суді якнайповніші докази щодо воєнних злочинів. Також цей Протокол передбачає організаційні заходи з обмеження контактів потерпілих та свідків зі стороною захисту підсудних, представниками медіа, іншими учасниками провадження й відвідувачами суду.

У підсумку обговорення Рада суддів України схвалила Протокол для судів по роботі з вразливими потерпілими і свідками та рекомендувала пілотним судам застосовувати його в організації роботи відділів потерпілих та свідків.

В майбутньому, у разі позитивних результатів такого пілотного проєкту, буде розглянута можливість масштабування досвіду через впровадження його в інших судах України, які розглядають воєнні злочини.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua