Родичі загиблих військових мають право на оформлення пенсії: про які суми йдеться

post-img

2 хв читати

У разі смерті чи загибелі військового деякі його родичі мають право на оформлення пенсії за втратою годувальника. У Пенсійному фонді розповіли, хто саме може оформити такі виплати та як це зробити.

Про це повідомляють на сайті ПФУ.

Виплати передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби та деяких інших осіб».

Хто може отримати пенсію у разі втрати годувальника-військового

У разі смерті або загибелі військового під час проходження ним військової служби право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника мають:

  • діти віком до 18 років (або старші, якщо їм встановили інвалідність до досягнення повноліття);
  • діти, які продовжують навчання, за умови, що вони не старші 23 років;
  • дружина (чоловік) чи батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку; дружина (чоловік),
  • хтось із батьків, брат, сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку та працездатності, які не працюють та зайняті доглядом за дитиною годувальника віком до 8 років.

Розмір пенсії у разі втрати годувальника-військового

Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника-військового становить:

  • 70% грошового забезпечення загиблого годувальника (але не менше 7800 гривень) – для батьків або одного з батьків, дружини чи чоловіка (незалежно від того чи є інші непрацездатні члени сім’ї);
  • 70% – дитині;
  • по 50% (але не менше 6100 гривень на кожного) – двом або більшій кількості дітей.

Достроковий вихід на пенсію у разі втрати годувальника-військового

У разі смерті або загибелі військовослужбовця (військовослужбовця) під час проходження ним (нею) військової служби, його (її) мати та дружина (чоловік) можуть достроково вийти на пенсію за віком, а саме – у 50 років, якщо встигли заробити стаж не менше 20 років.

При досягненні 55 років батькам та дружині (дружині) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від тривалості страхового стажу.

Без автора