Скільки можна заробити на банківських депозитах: поради банкіра щодо вкладів

post-img

2 хв читати

З 4 квітня ставки за гривневими вкладами для фізичних осіб зросли в середньому на 1-1,5 відсоткових пункти.

Як розповів директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв, відтепер середня дохідність за ультракороткими вкладами (3-6 міс.) складає 13-13,5% річних, діапазон середніх ставок за вкладами від 6 міс. до 9 міс. — 13,5-14,5% річних, дохідність вкладів терміном 9-12 міс. складає в середньому 13-13,5% річних. Вклади терміном на 1 рік дадуть середній дохід 13-13,5% річних, – передає УНІАН.

Банкір пояснив, що 13% річних для вкладу терміном на 3 місяці — це сукупно 3,25% від розміщеної суми (тобто 13% треба поділити на 12 місяців і помножити на тривалість вкладу). А якщо вирахувати 23% податків з нарахованих відсотків, то чистий дохід зменшується майже на чверть.

“Таким чином, при розміщенні, приміром, 10 тисяч гривень терміном на 3 місяці громадянин отримає чистий дохід в середньому 250 грн, що буде цілком співмірним рівню інфляції у найближчі 3 місяці”, — каже Замотаєв.

При розміщенні такої ж суми терміном на 1 рік під 13,5% річних розмір доходу за повний термін складе 1350 грн. З урахуванням податкових стягнень (310,5 грн) чистий дохід складе 1039,5 грн.

На думку банкіра, у найближчі 3 місяці з огляду на очікувану дохідність найбільш вигідними для вкладника стануть депозити терміном від 6 до 9 місяців.

Замотаєв також надав кілька важливих порад, як правильно використати гривневі вклади, аби не лише зберегти наявні кошти від знецінення, а  отримати пасивний прибуток.

Так, при виборі депозитної програми експерт радить покладатися на обсяг вільних коштів та особисті плани, щоб уникнути необхідності дострокового розірвання депозитного договору.

“Не варто розміщувати на один депозит всі кошти: за бажанням можна розмістити частину коштів на ультракороткому вкладі, а іншу — на довготривалому. Оптимальним можна вважати розміщення до 50% від наявних коштів”, – сказав банкір.

Він зазначив, що для тих клієнтів, які планують використати депозит для тимчасового та безпечного тримання коштів під надійним банківським захистом, оптимальними будуть ультракороткі вклади. Депозити на 3-6 місяців будуть максимально безпечними та гарантуватимуть збереження купівельної спроможності грошей.

“Щоб “відчути” дохід від розміщення коштів, оптимальна сума може скласти від 10 тисяч гривень, а термін вкладу має бути від 6 місяців і довше”, – каже Замотаєв.

При виборі депозитної програми і залежно від потреб клієнта експерт рекомендує звернути увагу на такі нюанси, як можливість поповнення вкладу, можливість щомісячного зняття нарахованих відсотків, автоматична пролонгація вкладу по його завершенню, штрафні санкції за дочасне розірвання депозитної угоди тощо.

Без автора