Суд у Франції дозволив стягнення з Росії на користь “Нафтогазу” $5 мільярдів за активи в Криму
/ 17 Квітня 2025 12:36

2 хв читати
Суд Парижа визнав рішення Гаазького арбітражу щодо відшкодування збитків, завданих незаконною експропріацією активів “Нафтогазу” у Криму в обсязі $5 млрд, і надав дозвіл на примусове стягнення з Росії.
Про це повідомляє пресслужба Групи.
“Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу. Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК “Нафтогаз України” та ще пʼяти компаній Групи. Вона дозволяє “Нафтогазу” розпочати процедуру стягнення на території Франції”, – пояснив очільник Групи Роман Чумак.
Зазначається, що в межах цього процесу “Нафтогаз” вже зареєстрував обтяження на низку активів, що належать Росії та розташовані у Франції, загальною вартістю понад 120 млн євро. Це перший крок до примусового виконання рішення арбітражу.
Нафтогаз проти росії
Як повідомлялося, у квітні 2023 року Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав Росію сплатити НАК “Нафтогаз” $5 млрд компенсації за збитки, завдані захопленням активів компаній групи в анексованому Криму у 2014 році.
Але РФ відмовляється виплатити “Нафтогазу” присуджену суму. Відтак Група ініціювала міжнародну кампанію зі стягнення. Основна мета – забезпечити виконання арбітражного рішення в юрисдикціях, де Росія має активи.
Судовий процес тривав із 2016 року.
15 лютого 2016 року, Російської Федерації було вручено офіційне письмове повідомлення НАК “Нафтогаз України”, ДАТ “Чорноморнафтогаз”, ПАТ “Укртрансгаз”, ДК “Лікво”, ПАТ “Укргазвидобування”, ПАТ “Укртранснафта” та ДК “Газ України” про інвестиційну суперечку в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією. Причиною суперечки була незаконна експропріація РФ інвестицій групи “Нафтогаз” на території Криму. Арбітражне провадження було розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядалася при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.
У лютому 2019 року трибунал підтвердив провину Росії у втраті НАК “Нафтогаз України” своїх активів у Криму. Росія це рішення не визнала.
Без автора