Судді Київського апеляційного суду Кагановська, Лашевич і Рибак відновили роботу важливого для держави підприємства

post-img

3 хв читати

Київський апеляційний суд, який очолює Ярослав Головачов, у складі колегії суддів Тетяни Кагановської, Валерія Лашевича та Івана Рибака задовольнили апеляційну скаргу представника ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ» (входить у групу компаній, власником якої є український бізнесмен Сергій Шапран), виправивши помилку в ухвалі слідчого судді Печерського районного суду м. Києва, та зняли арешт з майна, що належить підприємству, де працює понад тисяча людей.

Про це йдеться у рішенні суду.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 16.11.2024 року було необґрунтовано накладено арешт із забороною відчуження, користування та розпорядження на майно (а саме автомобілі та банківські рахунки), що належить ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ», ЄРДПОУ 45234489.

Не погоджуючись з несправедливим рішенням суду першої інстанції, представник ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ» подав апеляційну скаргу та попросив скасувати ухвалу, оскільки вона була винесена без належних на те правових підстав і суперечила вимогам кримінально-процесуального закону.

Захист зазначив, що ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ» набуло арештоване майно в законний спосіб, і цей факт ніким не оспорюється. Крім того, жодній посадові особі підприємства про підозру не повідомлялось, і кримінальне провадження відносно юридичної особи не здійснюється.

Також заборона користування майном повністю заблокувала роботу підприємства та перешкоджала веденню господарської діяльності товариства, від якої сплачуються податки до держбюджету, що є вкрай важливим під час війни.

Варто наголосити, що вказане підприємство забезпечує робочими місцями понад тисячу людей. І поки робота компанії була заблокована, працівники ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ» не могли отримувати заробітну плату.

Київський апеляційний суд постановив, що наведені прокурором у клопотанні про арешт майна підстави, згідно з якими його можна вважати речовими доказами, не можна визнати достатніми. Зазначається, що Кримінальний процесуальний закон передбачає обов`язкові вимоги, яким має відповідати клопотання про арешт майна, і перевірку відповідності вказаним вимогам покладено на слідчого суддю. Серед таких вимог зокрема є те, що в клопотанні про арешт майна має бути зазначено підстави і мету та відповідне обґрунтування необхідності його арешту.

«З огляду на те, що дане майно лише формально визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, без зазначення яким критеріям, визначеним ст.98 КПК України воно відповідає, правові підстави для накладення арешту на дане майно були відсутні», – йдеться в ухвалі суду.

Апеляційний суд наголосив, що слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва прийшов до передчасного висновку про накладення арешту на банківські рахунки ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ», що належить українському бізнесмену Сергію Шапрану. Автомобілі підприємства, згідно з рішенням Апеляційного суду, також не можуть слугувати речовими доказами.

«За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що існування правової підстави для арешту вказаного майна не підтверджується відповідними доказами і саме тому на вищезазначене майно не може бути накладено арешт без наявності на це законних підстав», – зазначили в суді.

Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу представника ТОВ «ЮНІ СТОУН ПЛЕНЕТ» і скасував арешт майна, що належить підприємству. Таким чином, судді Київського апеляційного суду Тетяна Кагановська, Валерій Лашевич і Іван Рибак ухвалили справедливе рішення для українського бізнесу та розблокували роботу підприємства, яке надає робочі місця та сплачує податки до держбюджету. Ухвала апеляційного суду є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Владислав Оніщенко

Без автора