Світовий банк спрямує 593 млн доларів на підтримку приватного сектору в Україні

post-img

2 хв читати

Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом підписали Грантову та Кредитну Угоди до нового системного проекту в Україні «Програма кредитування з прив’язкою до результатів, Program-for-results» (PforR) — «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE).

Фінансовий пакет програми включатиме:

  • позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD) на 283 млн доларів;
  • позику на 300 млн доларів за спеціальною програмою для відновлення України та Молдови кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA).
  • грант у розмірі 10 млн доларів США від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України Світового банку (URTF).

«З початку повномасштабного вторгнення зусиллями Групи Світового банку було мобілізовано понад 50 млрд доларів для підтримки України, і програма RISE PforR є важливим етапом нашої подальшої роботи з партнерами з відновлення та розвитку приватного сектора. Ця ініціатива дозволить підтримати до 20 тис. малих та середніх підприємств, сприятиме створенню понад 40 тис. робочих місць завдяки державним програмам підтримки бізнесу, а також посилить наші дерегуляційні зусилля і роботу з розбудови цифрових сервісів для бізнесу», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Досвід інших країн демонструє, що впровадження програм PforR сприяє створенню унікальних можливостей для розбудови спроможностей тих інституцій, які його реалізують. Тому ми раді, що цей інструмент підтримки приватного сектору, як основної рушійної сили відбудови та сталого зростання, нарешті запрацює в Україні», — відзначив Боб Сом.

Зокрема, програма RISE буде зосереджена на покращенні бізнес-середовища та цифрових послуг для взаємодії між державою і бізнесом, а також покращенні доступу українських МСБ до експортних ринків.

Відповідальним у нагляді та координації RISE є Міністерство фінансів України. Водночас Міністерство економіки України відповідатиме за впровадження RISE, його моніторинг та оцінку. До кінця 2024 року за результатами досягнення попередньо визначених показників програми Україна зможе отримати 400 млн доларів США до загального фонду державного бюджету.

«Це перша така масштабна програма, над якою команда Мінекономіки та Мінфіну спільно зі Світовим банком працювали тривалий час. І ми дуже вдячні нашим міжнародним  партнерам, що сьогодні все вдалося втілити в життя. Світовий банк направлятиме зазначену підтримку у загальний фонд державного бюджету за принципом рефінансування програм Мінекономіки за виконання урядом запланованих реформ. Основна увага в межах RISE PforR приділятиметься покращенню регуляторного середовища для приватного сектору, полегшенню доступу до фінансування, а також переходу до сталої, цифрової та інклюзивної економіки, що відповідає пріоритетам Стратегії МСП до 2027 року», — підкреслив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Окремий напрямок RISE PforR — зміцнення інституційної спроможності урядових інституцій у розробці, впровадженні, моніторингу та оцінці програм розвитку приватного сектору.

Без автора