Трамп призначив Кіта Келлога спецпредставником з питань України: його позиція про війну та перемовини з рф
3 хв читати
Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив спецпредставником в Україні та Росії генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога.
Про це, як повідомляє Прямий, він написав у X.
Трамп наголосив, що Келлог був з ним “від самого початку”, і відзначив його видатну військову та бізнес-кар’єру.
“Разом ми забезпечимо мир силою та зробимо Америку та світ знову безпечними!” – сказано в повідомленні.
Як відомо, Келлог раніше працював в адміністрації Джорджа Буша, а за першої каденції Трампа у 2017-2021 роках він був головою апарату Ради національної безпеки Білого дому і радником з питань національної безпеки тодішнього віцепрезидента Майка Пенса.
Келлог є учасником війни у Вʼєтнамі, екскомандиром 82 Повітряно-десантної дивізії. Нині працює в аналітичному центрі America First Policy, як і кандидат від Трампа на посаду глави ЦРУ Джон Реткліфф.
Раніше Келлог визначив потенційні американські позиції щодо завершення війни, які полягали у тому, що для Києва немає потреби відмовлятися від територій, розмови про скорочення армії посилаючись на Стамбул-2022 неприпустимі.
Він також критикував адміністрацію Байдена за недостатню підтримку України та за зволікання з переданням зокрема F16.
Келлог також зазначав, що упродовж певного періоду замість вступу до НАТО Україна матиме гарантії безпеки.
Повідомляється, що у червні стало відомі деталі плану щодо припинення війни в Україні, який розробили для Трампа його радники Кіт Келлог та Фред Флейц. Він передбачав, що США озброять Україну “до зубів”, лише якщо вона погодиться на мирні переговори та на замороження лінії фронту.
Сполучені Штати водночас попередять Москву, що будь-яка відмова від переговорів матиме в наслідку посилення підтримки України з боку США.
Келлог також розповідав, що упродовж певного періоду замість вступу до НАТО Україна матиме гарантії безпеки.
Зокрема, у запропонованому плані йшлося про те, що для того, аби переконати президента путіна приєднатися до мирних переговорів, президент США та інші лідери НАТО повинні запропонувати “відкласти членство України в НАТО на тривалий період в обмін на всеосяжну мирну угоду з гарантіями безпеки, виконання якої контролюватиметься”.
Передбачалося, що Сполучені Штати можуть запропонувати кінцеву мирну угоду з умовами, які “відповідають інтересам США та України”.
“Частина цього узгодженого кінцевого стану має включати положення, в яких ми створюємо довгострокову архітектуру безпеки для оборони України. Включення цього в мирну угоду між Росією та Україною відкриває шлях до довгострокового миру в регіоні та є засобом запобігання майбутній ворожнечі між двома країнами”, – було сказано у документі.
Водночас Келлог та Флейц визнавали, що Україні доведеться відмовитися від територій.
“Українському уряду та українському народу буде важко прийняти досягнутий шляхом переговорів мир, який не повертає їм усю їхню територію або принаймні на цей час, не покладає на Росію відповідальність за бійню, яку вона заподіяла Україні. Проте, як сказав Дональд Трамп, “я хочу, щоб усі припинили вмирати”. Це і наше бачення. Це добрий перший крок”, – йшлося у документі.
Без автора