У липні сума надходжень до банків у ліквідації на 68% перевищила показник червня

post-img

3 хв читати

Протягом липня 2024 року сума надходження коштів до банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд), склала 229,7 млн грн. Це на 68% більше за показник червня поточного року, який склав 157,6 млн грн.

Із загальної суми надходжень за липень майже 91,0 млн грн банки отримали від реалізації активів, близько 88,0 млн грн – від доходів за цінними паперами, 43,6 млн грн – від погашення кредитів, 2,9 млн грн – від оренди майна, 4,4 млн грн – з інших джерел. Зазначимо, що з цих коштів 27,7 млн грн надійшло від погашення заборгованості за реструктуризованими кредитами.

«У загальній структурі активів банків в управлінні Фонду 95% – це кредити юридичних та фізичних осіб. Звісно, найкращий варіант – коли боржники самі погашають свої кредити. Для цього Фонд пропонує комфортні програми реструктуризації, які дозволяють позичальнику зберегти прогнозовану діяльність підприємства, уникнути судових справ по стягненню заборгованості та розголосу. Крім того, такий кредит підлягатиме продажу в останню чергу. Поступово кількість позичальників, які обирають реструктуризацію, зростає», – пояснює т.в.о. директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.

Від початку 2024 року банки в ліквідації отримали 2 324 млн грн, з яких 998,5 млн грн – кошти від реалізації активів (майна) та 352,7 млн грн – від погашення кредитів. Ще 319,5 млн грн надійшли до банків в управлінні Фонду від доходів за цінними паперами. Від оренди майна до фінустанов спрямували 27,8 млн грн. Також 625,6 млн грн банки отримали з інших джерел.

Лідерами за сумою надходжень у липні 2024 року стали:

  • АТ «БАНК ФОРВАРД» – 80,8 млн грн;
  • АТ «МР БАНК» – 79,3 млн грн;
  •  АТ «УКРБУДІНВЕСТБАНК» – 23,0 млн грн.

З метою мінімізації негативного впливу наслідків війни Фонд оновив умови погашення кредитної заборгованості для позичальників банків під управлінням Фонду. Водночас, Фонд звертається з проханням до позичальників, за наявності фінансової можливості, продовжувати виконувати свої боргові зобов’язання, щоб не накопичувати кредитне навантаження.

Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Довідково. Деталізовані щомісячні дані про надходження до неплатоспроможних банків публікуються на сайті Фонду у розділі: «Статистичні дані щодо неплатоспроможних банків».

Без автора