У профільному комітеті ВР підтримали зміни до КПК заради захисту бізнесу

post-img

3 хв читати

Проект Закону про внесення змін до КПК щодо удосконалення гарантій захисту суб’єктів господарювання під час здійснення кримінального провадження рекомендовано парламенту ухвалити за основу з наступним доопрацюванням, – повідомляє НААУ.

Відповідне рішення ухвалив Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності під час засідання 19 лютого. Крім народних депутатів участь у засіданні взяли ініціатори проекту, представники Офісу Генпрокурора, Національної поліції, Національної асоціації адвокатів України, судової влади та інші фахівці.

Нагадаємо, проект №12439 передбачає:

  • розширення прав потерпілого у кримінальному провадженні шляхом надання йому можливості безпосередньо звертатися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, замовляти і проводити експертизи тощо;
  • удосконалення правил застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
  • конкретизацію підстав повернення тимчасово вилученого майна;
  • встановлення строку на повернення майна після скасування арешту.

Один із співавторів законопроекту, член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану (консультативно-дорадчий орган при Президентові України) Вячеслав Климов охарактеризував документ як надважливий для бізнесу, прийняття якого назріло давно.

Голова Комітету НААУ з питань кримінального права та процесу Анжеліка Моісєєва та член ради цього комітету Олександр Кудрявцев підтримали законодавчу ініціативу. При цьому вони звернули увагу на те, що проект містить у собі низку неузгодженостей, які можуть призвести до суттєвих проблем при його практичному застосуванні.

Серед недоліків вони окреслили розмитий строк вручення клопотання про арешт майна, неузгодженість положень запропонованої ст. 156 з чинною ст. 132 КПК, необґрунтоване залишення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без розгляду, недосконалі пропозиції змін до статей, що стосуються внесення відомостей до ЄРДР, огляду приміщення без дозволу слідчого судді, права слідчого судді допитувати осіб під час розгляду клопотання про заходи забезпечення кримінального провадження.

У Нацполіції також висловили деякі зауваження в частині права підозрюваного змінювати підслідність кримінального провадження та внесення відомостей до ЄРДР, де присутній суб’єктивний фактор.

За підсумками обговорення профільний комітет ВР одноголосно проголосував за включення законопроекту до порядку денного найближчої сесії ВР, прийняття його за основу з наступним доопрацюванням до другого читання.

Без автора