У питаннях інформації про фінанси українці стали частіше орієнтуватися на банки

post-img

2 хв читати

Найбільше люди довіряють інформації про фінансові і банківські послуги, отриманій безпосередньо від банків. Цей канал комунікації є популярним у 33% респондентів, про що свідчать результати загальнонаціонального опитування щодо обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів, проведеного Фондом гарантування вкладів (далі — Фонд) у квітні–травні 2025 року.

«Порівняно з попередніми роками частка користувачів, які довіряють інформації саме від банків, продовжує зростати: з 21% у 2021 році до 26% у 2023 році і до 33% у 2025 році, — повідомила директорка-розпорядниця Фонду Ольга Білай. — Аналогічною є ситуація з отриманням інформації про систему гарантування вкладів: її найбільшим джерелом залишається банк, у якому відкрито рахунок, — 56%».

21% опитаних отримують інформацію  про систему гарантування вкладів з одного з ресурсів Фонду – соціальних мереж, сайту або «гарячої лінії», 15% — від друзів та родичів.

Серед інформації щодо системи гарантування вкладів, яку користувачі хотіли би дізнатися, найчастіше згадуються умови гарантування (35%), а також виплати відшкодування вкладникам збанкрутілих банків (30%). В інформації про розрахунки з кредиторами понад гарантовану суму та про продаж майна банків, що ліквідуються, зацікавлені по 11% респондентів, дізнатися про хід їх ліквідації хотіли би 10% опитаних.

Ознайомитись із повною версією результатів загальнонаціонального опитування щодо обізнаності споживачів фінансових послуг про систему гарантування вкладів можна за посиланням.

Довідково. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» із періодичністю, встановленою виконавчою дирекцією Фонду, Фонд проводить оцінювання рівня поінформованості громадськості. У 2025 році опитування проводила соціологічна група Рейтинг серед 2000 респондентів віком від 18 років, які мають банківські рахунки та/або є споживачами різних фінансових послуг. Охоплення – всі регіони України, крім тимчасово окупованих територій Херсонської, Харківської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, а також АР Крим.

Без автора