Україна розширює співпрацю з Федерацією бізнесу Японії «Keidanren»
1 хв читати
УТокіо вперше за п’ять років Міністерство економіки України та Федерація бізнесу Японії «Keidanren» провели дев’яту спільну зустріч за участю українських і японських бізнесів. Серед них — енергетичні, фінансові, аграрні, компанії у сфері машинобудування, логістики, будівництва. Загалом близько 100 японських компаній. У заході взяла участь також делегація українського бізнесу — понад 20 українських компаній у сферах виробництва, торгівлі, агросектору, IT та інші.
Під час зустрічі Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та голова Комітету співробітництва з Україною «Keidanren» Фумія Кокубу підписали меморандум, який передбачає продовження та розширення співпраці для підтримки повоєнної відбудови України та розширення двостороннього співробітництва.
«Саме приватний сектор має стати двигуном економічного розвитку та відбудови України. Тому серед наших пріоритетів — подальша співпраця з Keidanren та його членами. Зокрема, ми запропонували японському бізнесу створювати спільні підприємства з українськими компаніями, локалізувати свої технології та виробництва, відкривати бізнес представництва, постачати в Україну високотехнологічне промислове обладнання та запчастини до нього. Водночас звернулися до Уряду Японії із проханням про надання підтримки у відновленні зруйнованих виробничих підприємств та інфраструктури», — зазначила Юлія Свириденко.
За її словами, японські компанії вже активно виходять на український ринок й урядові організації відкривають свої представництва. Сьогодні в Україні працює понад 40 японських компаній.
Представники «Keidanren» відзначили прогрес у реформах, які впроваджує Україна, і підтвердили готовність сприяти відновленню України, зокрема у форматі державно-приватного партнерства.
Також японські компанії презентували ініціативи, спрямовані на задоволення нагальних потреб України та забезпечення сталого зростання. Представники приватного сектору відзначили важливість таких умов, як доступ до фінансування, зниження ризиків ведення бізнесу під час війни (зокрема через страхування від воєнних ризиків), перегляд обмежень на поїздки та ширше залучення приватного сектору до проектів із відновлення України.
За підсумками зустрічі сторони домовилися сприяти розв’язанню проблем з якими стикаються японські компанії в Україні.
Без автора