Від продажів активів, погашення боргів чи за ОВДП? Від чого банки в ліквідації отримали найбільше надходжень у І кварталі

post-img

2 хв читати

У січні – березні 2025 року до банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд), надійшло понад 622,3 млн грн.

З цих коштів 137,3 млн грн банки отримали від погашення кредитів, 42,2 – від реалізації активів і 5,5 млн грн надійшло від оренди майна, 69,9 млн грн – з інших джерел. Понад 367,3 млн грн банки отримали від доходів за цінними паперами, зокрема як погашення за ОВДП (+ купонний дохід).

«Головна мета Фонду під час здійснення процедури ліквідації банку – вжити усіх заходів, щоб активи, які перебувають на балансі банку, забезпечили максимальні надходження до ліквідаційної маси. Адже кошти, які надходять до банків в процедурі ліквідації від реалізації активів, погашення кредитів та цінних паперів, оренди майна тощо – це головне джерело для розрахунків з кредиторами, серед яких, є юридичні особи. Ці кошти в умовах війни можуть бути критично важливими для бізнесу, який потребує ресурсів для відновлення і модернізації. Зауважу, що саме під час дії воєнного стану банки під управлінням Фонду отримали 15,9 млрд грн», – зазначила директор фінансовий Фонду Олена Нужненко.

Лідерами за сумою надходжень у 1 кварталі 2025 року стали:

  • АТ «БАНК СІЧ» – 328,1 млн грн;
  • АТ «МР БАНК» – 75,3 млн грн;
  • АТ «КОМІНВЕСТБАНК» – 57,8 млн грн;
  • АТ «Промінвестбанк» – 43,1 млн грн;
  • АТ «УКРБУДІНВЕСТБАНК» – 31,6 млн грн.

Нагадуємо, кошти, що надходять від управління та реалізації активів (майна) неплатоспроможних банків в управлінні Фонду, спрямовуються на задоволення вимог їх кредиторів у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Довідково. Деталізовані щомісячні дані про надходження до неплатоспроможних банків публікуються на сайті Фонду у розділі: «Статистичні дані щодо неплатоспроможних банків».

Без автора