понеділок, 18 лютого 2019
  • Київ 0:17
  • Нью-Йорк 17:17
  • Лондон 22:17
  • Токіо 7:17
  • Москва 1:17

Врегульовано особливості діяльності сімейних фермерських господарств

11 Липня 2018

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» (законопроект № 6490-д) прийнято Верховною Радою 10 липня.

Даними законодавчими змінами передбачено забезпечити можливість для мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізосіб-підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне.

Таким особам надано можливість бути платниками єдиного податку IV групи, за умови сукупності критеріїв:

– здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;

– зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

– здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

– невикористання праці найманих осіб;

– членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї цієї особи (у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України);

– площа с/г  угідь у власності або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Також встановлено пільговий порядок сплати ЄСВ для усіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок держбюджету протягом 10 років), та сплату ПДФО з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.