Витоки з судового реєстру масові. Один суддя зробив понад мільйон запитів із 5830 IP-адрес
/ 14 Травня 2025 17:11

2 хв читати
Витоки із Єдиного державного реєстру судових рішень на етапі досудового розслідування були не лише у справі про діяльність адвокатської компанії «Гарантія ваших прав» під керівництвом Дмитра Борзих, а й у інших справах, і не тільки в тих, що стосуються компетенції Національного антикорупційного бюро розслідувань.
Про це, як пише АдвокатПост, йдеться в інтерв’ю з директором НАБУ Семеном Кривоносом для zn.ua
Директор бюро пояснив, що раніше до ЄДРСР можна було ввійти з допомогою лише логіна і пароля, і тільки нещодавно для аутентифікації став потрібен так званий «твердий ключ» (флешка). Тому довести факт, що суддя передав пароль стороннім особам непросто.
«Приміром, один із суддів за останні кілька років зробив у ЄДРСР 1 мільйон 174 тисячі запитів. І ми з’ясували, що такі обсяги запитів — не виняток. І це катастрофа. … Зараз уже є «твердий» ключ, і це гарна превенція», – розповів він.
Кривонос підкреслив, що питання витоків даних про слідчі дії стосується не лише антикорупційних органів, тому директор бюро ініціював нараду серед правоохоронців, аби показати масштаб проблеми.
«Це серйозний ризик. Проблема набагато масштабніша й вимагає залучення всієї правоохоронної системи. Адвокати — не єдині, хто качав інформацію з реєстрів. Просто нам вдалося їх задокументувати. І вони виявилися, ймовірно, найпросунутішими, бо створили бот і повністю автоматизували процес. Їх цікавили здебільшого наші справи, пов’язані з топкорупцією. Щодо іншого — це давня проблема. Деякі адвокатські компанії, через які можна за гроші отримати інформацію з реєстру, давно й ударно працюють на ринку правоохоронної системи країни», – розповів він більше деталей.
Зокрема, під час перевірки незначної кількості користувачів реєстру детективи виявили по 1,084 мільйона запитів з певного акаунту, 1,072 мільйона, 557 тисяч… Аби встановити порушення, детективи просто зіставили запити із IP-адресами, через які користувачі входили до системи.
«Тобто якщо ми кажемо про одного суддю, який здійснив понад мільйон запитів, постає запитання: чому він входив до реєстру з 5830 різних IP-адрес?», – вказав Кривонос.
Без автора