Як працевлаштувати людину з інвалідністю у сферу протимінної діяльності: Мінекономіки спільно із ПРООН підготували рекомендації
2 хв читати
Міністерство економіки за участі Програми розвитку ООН підготувало методичні рекомендації «Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності». Розроблений документ буде корисний насамперед для операторів протимінної діяльності. В рекомендаціях є поради щодо рекрутингу, організації робочого місця для людей з інвалідністю, а також зразок опитувальника, який допоможе визначити потреби працівників в організації робочого простору.
«Люди з інвалідністю можуть дуже багато зробити для гуманітарного розмінування. Значна частина — це ветерани або цивільні, які постраждали від мін та інших вибухонебезпечних предметів. І наше завдання як Міністерства напрацювати політику та допомогти з рекомендаціями тим операторам, які готові вже зараз посилюватися такими досвідченими і мотивованими людьми», — сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Залучення людей з інвалідністю в протимінну діяльність є пріоритетом Уряду, зазначеним у Національній стратегії протимінної діяльності. А Операційний план на її виконання у 2024-2026 роках включає 10 заходів, спрямованих на людей з інвалідністю, у тому числі тих, хто постраждав від вибухонебезпечних предметів.
Зокрема, щорічно планується проводити не менше двох курсів для підготовки людей з інвалідністю та постраждалих від вибухонебезпечних предметів для роботи у сфері протимінної діяльності. На 2025 рік також заплановано впровадження менторської підтримки та створення системи звернень для постраждалих, які перебувають у пошуку роботи.
Наразі триває робота над внесення змін до законодавства, щоб врегулювати питання координації допомоги постраждалим від вибухонебезпечних предметів, визначивши центральний орган виконавчої влади для реалізації цієї політики.
Станом на зараз триває другий курс з навчання ветеранів протимінній діяльності. Зі 124 ветеранів та ветеранок було відібрано 10 учасників, які беруть участь у програмі, що триватиме 16 днів і охопить чотири ключові теми протимінної діяльності.
Перший випуск людей з інвалідністю, які завершили програму з протимінної діяльності, відбувся наприкінці серпня. Пʼять ветеранів, які пройшли курс, почали працювати аналітиками зображень у найбільшого міжнародного оператора ПМД в Україні — The HALO Thrust.
Методичні рекомендації створені на основі семінару «Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності». Проект реалізований за підтримки Уряду Швеції.
Завантажити рекомендації: Методичні рекомендації для операторів протимінної діяльності
Без автора