єДозвіл: для бізнесу стала доступна перша послуга

post-img

3 хв читати

Умежах проекту єДозвіл для бізнесу стала доступною перша послуга — декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам охорони праці.  Раніше реєстрація цього документу територіальним центром Держпраці могла тривати до п’яти днів. Тепер підприємці можуть подати його за лічені секунди.

Проект єДозвіл працює, як частина комплексної послуги е-Підприємець на порталі Дія.

«Завдяки єДозволу підприємці зекономлять робочий час, який раніше витрачали на оформлення та отримання ліцензій, висновків, декларацій та інших дозвільних документів. Ці зміни будуть корисними для доволі широкого кола підприємців. Минулого року таку декларацію подали понад 13,2 тисячі підприємців, за сім місяців цього року — майже 8 тисяч. Ми очікуємо, що такий діджитал інструмент полегшить роботу бізнесу», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Декларація відповідності матеріально-технічної бази – документ, який мають подавати до Держпраці підприємства, що оперують важкими машинами та механізмами. Через неправильне заповнення декларацій декому повертали документ і процес доводилося починати спочатку.

В єДозволі подати неправильно оформлену декларацію неможливо. Алгоритм побачить помилку та вкаже при заповненні на неї, аби її одразу можна було виправити. Якщо  система прийняла декларацію, повернень не буде.

Щоб скористатися послугою потрібно:

  1. Авторизуватись на порталі Дія;
  2. Перейти в розділ «Послуги»;
  3. Знайти комплексну електронну публічну послугу «е-Підприємець» та перейти в послугу;
  4. Обрати послугу  з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці через помічника або з переліку доступних послуг у складі комплексної електронної публічної послуги «е-Підприємець»;
  5. Заповнити заяву на отримання комплексної електронної публічної послуги «е-Підприємець» та підписати заяву.

Довідково

Рішення про запуск єДозволу Уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року. Підприємці зможуть швидко подавати заяви та отримувати дозвільні документи, сплачувати за адміністративні послуги, уточнювати інформацію про підприємство тощо. Першочергово Мінекономіки планує відцифрувати отримання 9 найбільш масових дозволів та ліцензій  (включно з декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам охорони праці).

Проект єДозвіл реалізується Міністерством економіки України у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Європейським Союзом у межах проекту EU4DigitalUA, що впроваджується FIIAPP.

Підтримка проекту також надається DT4UA, що впроваджує E-Governance Academy. Консультаційна підтримка щодо розробки нормативно-правових актів для системи здійснюється проектом EU4Business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev, забезпечує повний цикл впровадження єДозвіл. Партнер проекту – Офіс ефективного регулювання (BRDO).

Без автора