ЮО-власники міжнародного бізнесу до 3 березня мають відзвітувати про КІК

1 хв читати

Українські юридичні особи, що мають контрольовані іноземні компанії (КІК), зобов’язані подати відповідний Звіт до податкового органу до 3 березня 2025 року включно. Фізичні особи, що мають КІК, звітують до 1 травня 2025 року.

Хто має подавати Звіт про КІК?

Контролюючими особами КІК можуть бути юридичні та фізичні особи-резиденти України, які:

– володіють більше ніж 50 % частки в КІК;

– мають не менше 10 % частки в КІК, якщо сукупно резиденти України володіють понад 50 %;

– здійснюють фактичний контроль над КІК (розпоряджаються активами, доходами, приймають управлінські рішення).

Юридичні особи подають Звіт разом з декларацією про податок на прибуток підприємств.

До Звіту додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний рік.

У Звіті про КІК зазначаються:

– Назва, адреса, ОПФ, реєстраційні номери КІК, частка контролюючої особи, структура володіння (якщо частка опосередкована).

– Доходи за фінзвітністю, скоригований прибуток, підстави для звільнення від оподаткування.

– Дивіденди, виплачений прибуток, операції з нерезидентами (пов’язаними особами та з юрисдикцій, включених до Постанови КМУ).

– Кількість працівників, прибуток від постійного представництва в Україні.

За матеріалами ДПС

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua