Юридичне товариство Шотландії та 13 тисяч адвокатів засудили проєкт про допомогу з самогубством

post-img

1 хв читати

Юридичне товариство Шотландії, яке представляє понад 13 000 шотландських адвокатів, засудило запропонований законопроєкт про самогубство. У заяві Юридичне товариство висвітлило численні недоліки в законопроєкті про допоміжну смерть для невиліковно хворих дорослих в Шотландії. Цей законопроєкт має на меті «надання допомоги» у самогубстві тяжкохворим особам.

Про це повідомляє SPUC.

Комітет Шотландії з питань охорони здоров’я, соціального забезпечення та спорту наразі збирає “за та проти” законопроєкту про допомогу в самогубстві. Документом передбачено надання допомоги у самогубстві особам із «запущеною та прогресуючою хворобою, хворобою або станом, від якого вони не можуть одужати та який, як можна обґрунтовано очікувати, спричинить їх передчасну смерть».

Проте активісти також засудили закон. Однією з причин є відсутність у ньому гарантій і «розм’якшене визначення смертельної хвороби», яка може включати алкоголізм або будь-який інший стан, який «скорочує тривалість життя».

Проаналізувавши законопроєкт, Юридичне товариство виявило у ньому значні «недоліки». Їхній аналіз є винятково юридичним, адже вони зазначають, що не мають моральної чи етичної позиції щодо допомоги в самогубстві.

«Положення законопроєкту не відповідають меті щодо ключових питань, таких як, хто може надати медичне обстеження та що станеться, якщо лікар не вважає, що вимоги щодо допоміжної смерті були дотримані», — зазначила Елейн Коул.

Вона також відзначила стурбованість товариства тим, що визначена в законопроєкті роль адвокатів може не відповідати найкращим інтересам невиліковно хворої людини. Адвокати покликані діяти як довірені особи для підписання документів від імені людей, які не можуть зробити це самостійно.

«Це передусім нотаріальна функція, але законопроєкт вимагає, щоб адвокат виніс рішення щодо розуміння особою наслідків документа. Ми серйозно стурбовані тим, що фахівець з права може бути не найкращою особою для оцінювання дієздатності», – зазначає Коул.

Правозахисник Майкл Робінсон, виконавчий директор Товариства захисту ненароджених дітей, зазначає: «Допомога в самогубстві за своєю суттю безвідповідальна та небезпечна, і єдиний запобіжний захід — не легалізувати таку можливість. Ми вже бачили, до чого ведуть такі закони в Канаді – лише у 2023 році в Канаді було зафіксовано 15 000 допоміжних самогубств».

Він зазначив, що навіть не дивлячись на те, що проти допомоги в самогубстві слід відмовитися в принципі, деталі цієї шотландської пропозиції були визнані недоопрацьованими. Очевидно, що весь законопроєкт був недосконалим із самого початку.

Без автора