За основу прийнято законопроект для покращення якості мобільного зв’язку та інтернету

2 хв читати

Верховна Рада прийняла за основу законопроект  № 12094 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері електронних комунікацій».

Законопроект пропонує узгодити правові норми Закону «Про електронні комунікації» із законодавством Європейського Союзу та вдосконалити окремі положення щодо доступу до фізичної інфраструктури електронних комунікацій. Також він передбачає покращення якості мобільного зв’язку за рахунок вдосконалення методів контролю за виконанням ліцензійних зобов’язань мобільними операторами. Завдяки цьому законопроекту споживачі зможуть самостійно перевіряти параметри якості мобільного зв’язку. Це дозволить регулятору електронних комунікаційних послуг проводити перевірки дотримання мінімальних показників якості зв’язку в локаціях, визначених безпосередньо споживачами.

Законопроект передбачає такі зміни:

  • запровадити швидкість інтернету в перелік обов’язкових показників якості зв’язку

У Законі України «Про електронні комунікації» передбачений перелік показників якості звʼязку, але серед них не було такого показника, як швидкість інтернету.  Законопроєктом пропонується затвердити такий показник.  Надалі ці зміни дозволять Міністерству цифрової трансформації затвердити новий перелік показників якості відповідно до Закону України «Про електронні комунікації», зокрема зі швидкістю інтернету, та встановити їхні кількісні характеристики. Наприклад, для швидкості буде встановлено кількість мегабіт у секунду. Оператори мобільного звʼязку зобовʼязані надавати свої послуги зі встановленими державою показниками якості.

  • використовувати краудсорсинг для моніторингу якості мобільного інтернету

Краудсорсинг — інструмент для моніторингу якості мобільного інтернету користувачами. Українці зможуть перевіряти якість Інтернету через власні пристрої. Паралельно ці дані  передаватимуть до регулятора НКЕК. Отримана інформація допоможе оцінювати якість послуг та виявляти проблемні зони. Наразі систему моніторингу якості ще не визначено.

  • продовжити дію національного роумінгу після воєнного стану

Під час надзвичайних ситуацій українці зможуть користуватися мобільними мережами інших операторів. Хоча ця послуга не стане постійною, її тимчасове застосування дозволить забезпечувати зв’язок навіть у кризових умовах.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua