Заочне засудження рф мера Філатова: адвокат розповів про юридичні наслідки
/ 16 Січня 17:47
2 хв читати
Як повідомляла FEMIDA.UA, днями Басманний суд Москви заочно засудив міського голову Дніпра Бориса Філатова до дев’яти років ув’язнення за нібито фейки про російську армію та «розпалювання ненависті».
Справу порушили через допис Філатова у соцмережах у квітні 2022 року, який «виражає і формує презирливе та вороже ставлення до росіян, а також спонукає до скоєння щодо них насильницьких дій». Крім того, допис начебто містив неправдиву інформацію про протиправні дії російських військових.
Суд також позбавив Філатова права адмініструвати сайти «електронних або інформаційно-телекомунікаційних мереж, у тому числі мережі інтернет» терміном на 4 роки.
Справа про “розпалювання ненависті”, за даними слідства рф, стосується “допису із закликами до насильницьких дій проти росіян”, який був опублікований у квітні 2022 року у фейсбуці та телеграм-каналі Філатова.
Станіслав Ліфлянчик, адвокат та керуючий партнер АФ “Пакс”, розповів, які юридичні наслідки чекають на очільника Дніпра, та чи варто звертати увагу на подібні вироки судів країни-агресора.
“З одного боку це смішно і відразу пригадується анекдот: «Сьома, а ви, такі, знаєте які гадощі говорять, у вашу відсутність? – Я вас умоляю, Абрам. У мою відсутність вони можуть мене навіть бити»…
Ну тобто, який сенс від вироку суду, якщо людина, яку засудили до позбавлення волі, знаходиться в іншій країні, і дістати звідти ви її не зможете. Але є все ж таки деякі юридичні неприємності для засудженого, що можуть вплинути на його життя”, – зазначає адвокат.
При цьому він констатує, що Україна, звісно, не буде виконувати вирок російського суду, затримувати Бориса Філатова та відправляти його на росію для приведення вироку до виконання. Але є країни, що знаходяться в дружніх відносинах з російською федерацією та мають укладені з нею міжнародні угоди, які легалізують рішення судів для всіх учасників угоди, а відтак накладають зобов’язання на державний апарат відповідної країни виконувати приписи російських судів.
“Це означає, що якщо на расії було винесено вирок відносно якоїсь людини (в даному випадку Бориса Філатова), що з тих чи інших причин знаходиться з візитом/проживає, наприклад в Білорусі, Грузії, Єгипті, Казахстані та т.п., то влада росії може запустити процедуру по виконанню вироку в цих країнах та затриманню і передачі людини на її територію.
З огляду на цю обставину, ситуація з вироком відносно мера міста Дніпра вже не виглядає такою комічною, бо Борису Альбертовичу доведеться більш прискіпливо перевіряти юрисдикції країн, в які він буде подорожувати в майбутньому”, – резюмує пан Ліфлянчик.
Без автора