5 порад із кібергігієни від Дії

У “Дії” порадили, як попіклуватися про інтернет-гігієну

1. Не тільки логін та пароль

Встановіть в усіх своїх облікових записах двофакторну автентифікацію. Це допоможе вам вберегти від злому і ваш профіль в Instagram із улюбленими фото, і TikTok-акаунт із тисячами підписників, і навіть банківські рахунки!

2. Паролі

Щодо паролей, то є кілька базових правил: не використовуйте один і той самий для багатьох акаунтів (потрібен щоразу новий); використовуйте не тільки літери, а й символи та цифри в паролі; не вибирайте дату народження як пароль.

3. Підозрілі посилання

Часто на е-пошту приходять сповіщення про виграш, сенсаційні знижки або навіть ваші фото (іноді шахраї шантажують своїх жертв компроментуючими фото)! У 90% випадків посилання — це інструмент, за допомогою якого у вас намагаються викрасти дані або гроші. Тому ніколи не переходьте за незрозумілими посиланнями!

4. Безпека в соцмережах

У жодному разі не публікуйте у відкритому доступі вашу фактичну адресу проживання. Це може бути вкрай небезпечно! Також не варто розміщувати в соцмережах дані про банківські рахунки, особисті документи, фінансову та бухгалтерську інформацію.

5. Wi-Fi

У публічних місцях мережі Wi-Fi часто бувають відкритими, незахищеними. Це не означає, що ними не можна користуватися. Навпаки! Проте проводити онлайн-платежі, під‘єднавшись до відкритої мережі, категорично не рекомендуємо!