Адвокати Київської області оголосили страйк з 20 червня

На Київщині з 20 червня по 20 липня оголошено попереджувальний страйк адвокатів. Усіма адвокатами Київської області припиняється надання будь-якої правової допомоги у кримінальних провадженнях у поліції, прокуратурі, судах на території Київської області (окрім Києва).

Таке рішення було прийнято 12 червня на спільному засіданні Ради адвокатів Київської області, КДКА Київської області та представників НААУ під головуванням Петра Бойка.

Як повідомляється на сайті Ради адвокатів Київської області, такий страйк буде проводитись вперше серед усіх Рад адвокатів регіонів. Страйк може бути припинено раніше – в разі оголошення підозри усім особам, винним у скоєнні злочину стосовно адвоката.

Адвокати, які працюють в системі безоплатної вторинної правової допомоги Київської області, також не зможуть надавати допомогу в кримінальних провадженнях на території Київщини.

Під час засідання наголошувалось, що адвокати, які не будуть виконувати рішення Ради адвокатів Київської області про оголошення регіонального страйку, будуть нести дисциплінарну відповідальність.

Страйк оголошено через ситуацію навколо неналежного розслідування Національною поліцією України факту жорстокого побиття 20 травня 2019 року в Білій Церкві адвоката О. Несвітайла, який виконував свої професійні обов’язки. Попри наявність відео інциденту, поліція станом на 12 червня не встановила осіб, причетних до скоєння злочину. Досудове розслідування розпочалося лише на десятий день після побиття адвоката і тільки після втручання представників Комітету захисту прав і гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області. На думку адвокатів Ради адвокатів Київської області, таке ігнорування з боку поліції пояснюється тим, що начальник Білоцерківського ВП ГУ Національної поліції у Київській області Геннадій Мельниченко та начальник слідчого відділу Білоцерківського ВП ГУ Національної поліції у Київській області Олександр Федорчук мають безпосереднє відношення до вказаного організованого злочинного угруповання, причетного до побиття адвоката. У адвокатів є побоювання, що справу хочуть перекваліфікувати за статтею «хуліганство», а не злочин проти адвоката.

Адвокатська спільнота Київської області обурена такими діями з боку Національної поліції і вимагає вжиття рішучих дій щодо розкриття злочину, оголошення підозри усім винним як в побитті адвоката, так і тих співробітників поліції, які унеможливили оперативне реагування на такий кричущий випадок порушення прав адвоката.

В іншому випадку попереджувальний регіональний страйк перетвориться на інші протестні акції адвокатів по всій території Україні.