Аграрії, які не отримають ліцензії на зберігання палива до 1 липня, заплатять штраф

З 1 липня 2019 року вступають в силу зміни, внесені Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Дані зміни стосуються і аграріїв – в частині зберігання агропідприємством пального. Аграрії до 1 липня мають отримати ліцензію на зберігання палива на своїй території.

Аби отримати дану ліцензію, потрібно подати наступні документи: право власності або право на користування земельною ділянкою, де розташований резервуар; акт вводу в експлуатацію та акт готовності об’єкту; дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки і початок експлуатування машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки.

Однак, як повідомляє Всеукраїнська аграрна рада, більшість аграріїв не встигають до 1 липня оформити потрібні документи. Про це свідчить опитування понад 100 агропідприємств-членів ВАР, практично 97% відповіли, що у них немає повного комплекту документів і вони не зможуть до 1 липня їх отримати.

А штрафна санкція за відсутність ліцензії – 500 000 грн.