Актуальні ціни в Полтаві на 2023 рік

Що стане більш доступним для громадян, а на що краще відкласти гроші, розібрався Finance.ua
За останніми прогнозами, пік зростання цін минув. Про це свідчить нормалізація курсу та зниження вартості газу, нафти і продуктів. Наразі товарний та валютний ринки трохи стабілізувалися, тому громадяни Полтави можуть планувати свої витрати більш детально.

На які послуги та товари зміняться ціни у 2023 році — читайте далі у цій статті.

Тарифи на газ

Ціни для непобутових споживачів (промислових підприємств) у січні 2023 року у деяких постачальників трохи змінилися у бік зниження. Вартість доставлення газу, затверджена НКРЕКУ, поки що залишається без змін, та має, як і раніше, сплачуватись окремо.

З 1.01.2023 місячний тариф (грн. за 1 м³, з ПДВ) варіюється від 7,9569 до 7,9900.

Тарифи на електроенергію

З 1 січня наступного року середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 коп. за кВт-год. При цьому середнє зростання ціни електроенергії для промислових енергомістких споживачів складе близько 4 коп. за кВт-год.

Ціни на пальне

Ціни на бензин, дизельне паливо та автомобільний газ на заправках в Полтавській області та в м.Полтава стали нижчими за останній тиждень:

  • A-95+ — на 1.46 грн;
  • A-95 — на 2.05 грн;
  • A-92 — на 4.01 грн;
  • ДП — на 1.76 грн;
  • газ (LPG) — на 1.05 грн.

Вказані дані актуальні на момент розміщення цієї статті.

Вартість продуктів

Приблизно від 20 до 35% зросли ціна, зокрема, на олію, рибу та м’ясо українського виробництва. Удвічі зросла вартість також яєць, а ще імпортних фруктів та риби. Вартість буряка, моркви та картоплі навіть знизилися, і залишилась на рівні минулого року.

Протягом січня-лютого передумов для суттєвого збільшення цін не очікують.

Заощадження для великих покупок

Через часткове зниження цін на основні послуги та деякі продукти, з’являється можливість заощадити певну суму грошей. У довгостроковій перспективі, ви можете звернутися до депозитних внесків — це допоможе відкласти необхідні кошти для здійснення великої запланованої покупки.

Якщо ви не маєте змоги відкладати та займатися пасивним доходом, а гроші потрібні на термінові витрати, у нагоді стануть МФО. Зараз кредит онлайн на карту допоможе вирішити скрутну фінансову проблему, або сплатити незаплановані рахунки.

Ставтеся до кредитування відповідально, адже від цього залежить не тільки ваша кредитна історія, але й те, скільки ви витратите на погашення боргу. Звертайтеся до перевірених порталів та організацій, щоб захистити себе та свої кошти.