АМКУ розглядатиме скарги у сфері публічних закупівель – прийнято закон

Верховною Радою прийнято Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Антимонопольний комітет України” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету”.

АМКУ як орган оскарження у сфері публічних закупівель отримав повноваження:

  • утворювати комісію (комісії) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
  • затверджувати та оприлюднювати узагальнену практику розгляду скарг;
  • затверджувати та оприлюднювати методичні рекомендації щодо специфіки розгляду комісіями скарг.

Комісія (комісії) з розгляду скарг утворюватимуться з числа уповноважених з розгляду скарг у сфері публічних закупівель – у складі 3 осіб.

Уповноважені призначаються на посаду та звільняються з посади головою АМКУ, порядок конкурсного відбору та призначення на посади визначається АМКУ. Кількість уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель становить 10 осіб. Строк повноважень уповноваженого – 7 років, не більше ніж на два строки підряд.

Законом також визначено особливості звільнення голови АМКУ, зокрема, у разі вчинення ним злочину та у зв’язку з неможливістю виконання обов’язків за станом здоров’я. Голова має право заявити про своє звільнення Верховній Раді. Припинення повноважень голови не тягне за собою складення повноважень уповноваженими.