АМКУ розпочав справу за ознаками вчинення компаніями «BASF S.E.» та «LetterOne Holdings SA» концентрації без дозволу

Під час розгляду справи № 128-26.13/25-22 за ознаками вчинення ТОВ «БАСФ Т.О.В.» порушення, передбаченого пунктом 14 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді подання інформації в неповному обсязі Комітету на вимогу державного уповноваженого Комітету у встановлений ним строк стало відомо про здійснення концентрації компаніями «BASF S.E.» (Німеччина) та «LetterOne Holdings SA» (Люксембург) у вигляді створення компанії «Wintershall DEA AG»[1] й отримання відповідного дозволу від Європейської комісії на її здійснення.

З рішення Європейської комісії від 28 лютого 2019 року (Case M.8773 – LETTERONE/BASF/WINTERSHALL DEA) стало відомо, що:

  • компанії «BASF S.E.» та «LetterOne Holdings SA» отримали дозвіл на концентрацію у вигляді створення повнофункціонального спільного підприємства «Wintershall DEA AG»;
  • компанії «BASF S.E.» та «LetterOne Holdings SA» володітимуть відповідно 67% та 33% акцій компанії «Wintershall DEA AG» та будуть здійснювати спільний контроль.

Довідково: Компанія «Wintershall DEA AG» з дочірніми компаніями здійснюють діяльність з розвідки, видобутку і транспортуванням нафти і газу. Дочірня компанія компанії «Wintershall DEA AG» була одним з фінансових інвесторів проєкту «Північний потік – 2». 

Комітет розпочав відповідне дослідження щодо дій компаній «BASF S.E.» (Німеччина) та «LetterOne Holdings SA» (Люксембург) у вигляді створення спільного підприємства «Wintershall DEA AG».

Під час дослідження було проаналізовано договір, на підставі якого здійснилася концентрація у квітні 2019 року.

Створення компаніями «BASF S.E.» та «LetterOne Holdings SA» спільного підприємства «Wintershall DEA AG», відповідно до пункту 3 частини другої статті 22 Закону України «Про захист економічної конкуренції», визнається концентрацією.

Оскільки, за інформацією наданою учасниками концентрації, їхні вартісні показники за підсумками 2018 року перевищували порогові значення, визначені статтею 24 Закону України «Про захист економічної конкуренції», наприкінці квітня 2023 року, за ознаками вчинення компаніями «BASF S.E.» та «LetterOne Holdings SA» концентрації без необхідного дозволу АМКУ, було розпочато справу.