Апеляція ВАКС змінила запобіжний захід ексзаступнику міністра Лозинському

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася повторно взяти під варту колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василя Лозинського. Судді змінили йому запобіжний захід із цілодобового домашнього арешту на 9,93 млн грн застави.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

Як відомо, Апеляційна палата заарештувала Лозинського з альтернативою 50 млн грн застави. Проте слідчий суддя ВАКС відмовився продовжити арешт і відправив підозрюваного під цілодобовий домашній арешт. Прокурор САП подав на це рішення апеляційну скаргу.

«АП ВАКС 20 квітня 2023 року розглянула апеляційні скарги сторони обвинувачення і захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 17 березня 2023 року про застосування до колишнього заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту з покладанням додаткових обов’язків. За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційні скарги сторони захисту та обвинувачення. Апеляційна палата ВАКС застосувала до підозрюваного запобіжний захід у виді застави у розмірі 9,93 млн грн з покладанням додаткових обов’язків», – інформує суд.

Нагадаємо, «Слово і діло» повідомляло про затримання заступника міністра Василя Лозинського на одержанні неправомірної вигоди. Пізніше у НАБУ підтвердили затримання заступника міністра, але прізвище його не назвали.

В органі додали, що завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб’єктами підприємницької діяльності. Ті, як з’ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».