Авіаційні правила України прийматимуться по-новому

ВРУ прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України”.

Закон удосконалює порядок розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України та вносить зміни до деяких законодавчих актів.

У Повітряному кодексі встановлюється, що авіаційні правила України розробляються відповідно до стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації, нормативних актів Міжнародної асоціації повітряного транспорту, Європейської асоціації з безпеки аеронавігації (Євроконтролю), Європейського агентства з безпеки польотів, інших міжнародних авіаційних організацій та з урахуванням законодавства Європейського Союзу в галузі цивільної авіації.

Авіаційні правила України, розроблені відповідно до нормативних актів Європейського агентства з безпеки польотів, які визначають стандарти та вимоги для сертифікації, нагляду та експлуатації повітряних суден, є нормативно-технічними документами та можуть прийматися мовою оригіналу.

Однаковими як для внутрішніх, так і міжнародних рейсів, встановлюються:

  • вимоги до повітряних перевізників з обслуговування та перевезення пасажирів, багажу, вантажу і пошти;
  • встановлення критеріїв віднесення до класу обслуговування (економ-клас, бізнес-клас, преміум-клас);
  • виплати компенсації та надання допомоги пасажирам у разі відмови від прийняття на борт або скасування польоту чи затримки вильоту, зниження класу обслуговування пасажирів, повернення плати за ненадану послугу з повітряного перевезення, розмір та спосіб виплати компенсації і обслуговування пасажирів, яким відмовлено у прийнятті на борт.