Австралія скасувала мита на імпорт з України

Уряд Австралії оголосив про скасування мит для українського експорту.

Товари, вироблені в Україні, зможуть безперешкодно заходити на австралійський ринок, що сприятиме нарощенню експортної активності.

Пільга діятиме протягом 1 року.

Рішення передбачає зниження тарифної ставки з 5% до 0% на товари, вироблені в Україні.

Але лібералізація не торкнеться акцизних зборів, які застосовуються до палива, алкоголю та тютюнових виробів – такі акцизи діятимуть для української продукції і далі.

Скасування мит для України відкриє нові можливості для українських експортерів, дозволить наростити товарообіг між країнами та посилить взаємовигідне партнерство.

Довідково. Австралія – перспективний торговельний партнер України з потужним експортним потенціалом для України. У 2021 році обсяг експорту українських товарів зріс на майже 44%  порівняно з 2020 роком. Наша країна збільшила постачання продукції металургійного комплексу – в 1,9 рази (на 7,2 млн дол.), машинобудування – в 1,7 рази (на 5 млн дол.), продукції АПК та харчової промисловості – на 18,6% (на 4,3 млн дол.). Також у більш ніж у 2 рази збільшився експорт послуг з України до Австралії. У січні-квітні 2022 року зовнішньоторговельний оборот товарів з Австралією склав 95,7 млн дол. і збільшився в 2,2 рази  – в  основному завдяки нарощуванню імпорту товарів та послуг до України, зокрема, газу, пального та нафтопродуктів.