Банки готові лояльно здійснювати реструктуризацію боргів для аграріїв

Міністерство аграрної політики та продовольства України разом з НБУ, банками та аграрними асоціаціями продовжують напрацювання шляхів вирішення питання реструктуризації кредитної заборгованості аграріям на окупованих і деокупованих територіях.

Фермери, чиї поля тимчасово окуповані, заміновані або знаходяться в зоні бойових дій, не мають доходів, щоб сплачувати наявні кредити. Тому їм потрібна допомога, зокрема щодо відстрочення виплат по кредитних заборгованостях.

Заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький під час спільної наради звернувся до представників банківського сектору з проханням розглядати кожен випадок індивідуально, відповідно до конкретних обставин, «не застосовувати нарахування  штрафних санкцій та стягнення кредитів з отримувачів чи поручителів». А також наголосив на необхідності унормування процесу реструктуризації боргів для постраждалих аграріїв.

У НБУ відзначили, що розробляють рекомендації для банківського сектору щодо лояльних умов реструктуризації кредитної заборгованості.

Банки підтвердили готовність допомогти українським агровиробникам і розглянути кожен випадок індивідуально.