Банки краще оцінюватимуть кредитні ризики завдяки даним із Кредитного реєстру

Національний банк України запровадив порядок врахування банками інформації з Кредитного реєстру НБУ під час розрахунку розміру кредитного ризику.

Відтепер банк повинен класифікувати за найгіршим класом боржника-фізособу, щодо якої в Кредитному реєстрі є інформація про дефолт цього боржника в інших банках.

Також банк має понижувати клас боржника – юридичної особи, у тому числі до найгіршого, якщо в Кредитному реєстрі є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.

Очікується, що зміни підвищать якість оцінки банками кредитного ризику завдяки врахуванню стану виконання боржником своїх зобов’язань в інших банківських установах, використовуючи при цьому інформацію з Кредитного реєстру.

Вимоги будуть застосовуватись у тестовому режимі з 1 липня 2019 року та стануть обов’язковими для виконання з 1 грудня 2019 року. Відповідні зміни внесені постановою Правління НБУ № 70 від 16.05.2019, яка діє з 21.05.2019.

Кредитний ризик є одним із основних ризиків, притаманних банківській діяльності. Своєчасне виявлення ознак, які можуть свідчити про зростання кредитного ризику, сприяє прийняттю банками вчасних та ефективних рішень щодо його мінімізації.