Банки прогнозують рекордне кредитування бізнесу

НБУ провів опитування банків та за його результатами повідомив, що позитивні настрої банків щодо динаміки кредитування посилилися, зокрема, зростає попит корпорацій на позики.

Так, у квітні-червні 2021 року попит на бізнес-кредити зріс, найбільше – на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити. Головні чинники – зниження відсоткових ставок, потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі.

Пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу банки відзначають третій квартал поспіль і пояснюють це високим рівнем ліквідності, посиленням конкуренції з іншими банками, позитивними очікуваннями щодо загальної економічної активності та розвитку окремих галузей, насамперед для МСП.

Третина респондентів відзначили зростання рівня схвалення заявок внаслідок зниження відсоткових ставок, насамперед великим компаніям, а також через збільшення розміру позик.

Понад 80% банків уважають загальне боргове навантаження середнім, у великих підприємств воно є вищим, якщо порівняти з МСП.

Наступного кварталу фінустанови прогнозують найзначніше з 2013 року пом’якшення стандартів гривневого кредитування бізнесу.

У наступні 12 місяців 79% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 88% – корпорацій. Частка банків, які очікують приросту кредитного портфеля підприємств, є найбільшою за всю історію спостережень.

67% фінустанов прогнозують зростання обсягів фондування через збільшення коштів як населення, так і корпорацій.

У найближчі три місяці банки очікують подальшого зростання кредитного ризику, водночас процентний ризик та ризик ліквідності зменшаться.