Банки повинні передати НБУ інформацію про пункти обміну валют

НБУ оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків – відтепер ця система дає змогу банкам надавати інформацію про свої відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, які підлягають включенню до Реєстру. Тому НБУ нагадав банкам про необхідність надання такої інформації.

Банки зобов’язані забезпечити надання Нацбанку через автоматизовану систему такої інформації протягом 10 робочих днів після отримання повідомлення засобами електронної пошти Нацбанку про оновлення системи (таке повідомлення надіслано 17 січня).

Отже, банкам необхідно надати інформацію про свої відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, до 31 січня 2023 року включно.

Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі”.