Банки зобов’язані обслуговувати жителів Криму без довідки внутрішньо переміщеної особи

Відсутність довідки внутрішньо переміщеної особи не є підставою для відмови в банківському обслуговуванні жителям Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

Таку рекомендацію НБУ надав банкам у відповідному листі-роз’ясненні та рекомендував банкам переглянути внутрішні документи з питань фінансового моніторингу для уникнення таких випадків.

Згідно з валютним законодавством України фізичні особи та ФОП, які мають постійне місце проживання на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, є резидентами України. Вимоги валютного законодавства та законодавства у сфері фінансового моніторингу не містять виключень та особливостей щодо таких осіб та не передбачають обов’язкового отримання довідки внутрішньо переміщеної особи для цілей визначення статусу резидента та встановлення відомостей про місце проживання або місце перебування фізичної особи.

Нацбанк наголошує на неприпустимості дискримінації жителів АРК під час банківського обслуговування; необхідності надання повного доступу до фінансових продуктів і сервісів усіх громадян України, які проводять звичайні фінансові операції, щодо яких у банків відсутні підозри.