Банки зобов’язані розкрити повну інформацію про послуги

НБУ ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги. Через 3 місяці усі банки повинні будуть надавати вичерпну інформацію про послуги на веб-сайті – в єдиному уніфікованому форматі.

Зокрема, банки повинні вказувати повну вартість послуги, у тому числі комісії третім особам та платежі за додаткові послуги (наприклад, страхової кампанії, державного реєстратора, нотаріуса, оцінювача), періодичність погашення кредиту, умови дострокового повернення, можливі штрафи у випадку невиконання клієнтом зобов’язань тощо.

Таким чином, споживач, зайшовши на веб-сайт будь-якого банку, повинен мати змогу завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики тощо, а також легко порівняти послуги декількох різних банків.

За нерозкриття інформації про послуги в повному обсязі у законодавстві передбачені штрафні санкції 300-600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5,1 тис. грн до 10,2 тис. грн). за кожен випадок.

А через 6 місяців на веб-сайтах банків мають з’явитися калькулятори для розрахунку витрат або доходів від послуги.

Також через 6 місяців запрацюють нові вимоги до розкриття інформації в рекламі. Реклама так само має містити істотні характеристики банківської послуги, зокрема, інформацію про повну вартість, умови отримання послуги, ризики.