Бізнес на карантині: що заборонено та дозволено до 24 квітня?

Уряд постановою від 25 березня 2020 року № 239 вніс зміни до деяких своїх актів, що стосуються продовження обмежувальних заходів задля запобігання поширенню на території України COVID-19.

Карантин продовжено до 24 квітня, але деякі обмеження скасовано. Враховуючи останні зміни, що заборонено, а що дозволено, зокрема для бізнесу?

ЗАБОРОНЕНО:

– відвідування закладів освіти її здобувачами;

– діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення;

– регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, пасажирські перевезення авіаційним транспортом;

– робота пунктів пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень та КПП на в’їзд-виїзд на тимчасово окуповану територію АРК.

ДОЗВОЛЕНО (з обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів):

– діяльність закладів громадського харчування щодо адресної доставки замовлень;

– торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку.

– провадження банківської та страхової діяльності;

– медична практика, ветеринарна практика;

– діяльність автозаправних комплексів;

– діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

– діяльність з технічного обслуговування РРО;

– діяльність з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку;

– робота об’єктів поштового зв’язку;

– перевезення легковими автомобілями;

– перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ (у межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції).