Бізнес прагне дерегуляції та цифровізації послуг – Мінекономіки

Міжвідомча робоча група з дерегуляції щотижнево (із січня) проводить аналіз дозволів і ліцензій, які заважають бізнесу розвиватися.

З того часу було розглянуто 553 інструменти державного регулювання господарської діяльності. Зокрема, 30% інструментів із розглянутих процедур рекомендували скасувати, 70% – підлягають оптимізації.

“Коли на початку війни ми зіткнулися з паливною і продовольчою кризами, ми перевели багато процесів у дозвільні процедури. Зараз ми хочемо найкращі практики закріпити на рівні законодавства, адже бізнес під час війни має працювати. Бізнес, як економічний фронт, також має боротись, адже велика частина бюджетних видатків сьогодні покривається за рахунок податків і зборів українського бізнесу”, – зазначила Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Уряд веде роботу щодо скасування застарілих та обтяжливих для бізнесу процедур державного регулювання. Мета – максимально перевести зазначені процедури на декларативний принцип, а там де це не можливо – цифровізувати, щоб була максимальна синхронізація з реєстрами і мінімальна взаємодія з людьми.

Зокрема, Кабмін працює над оптимізацією регуляторних інструментів, над перебудовою державного контролю на сервісну систему (законопроект № 5837), а також над створенням законодавчих основ для поширення саморегулювання бізнесу (законопроект № 4221).